Bravo! Čeští junioři sice nenapodobili nedávné vítězství osmnáctky na břeclavském Memoriálu Ivana Hlinky, ale v Hodoníně skončili jen těsně pod vrcholem. Ke konečné druhé pozici jim stačila i porážka 1:2 v prodloužení se Švédskem, které otočilo výsledek až v samém závěru utkání. Zlato putuje až do Ruska, bronz berou Finové a na Švédy zbyla nepopulární čtvrtá příčka.

Zatímco Češi pokukovali po stříbrné příčce, Švédové rozhodně nechtěli odjíždět domů se třemi porážkami na kontě. Šlo zkrátka o hodně a na ledě se to hemžilo emocemi. Už po 75 sekundách se do sebe pustili Suchý s Wahlgrenem a shodně si odseděli čtyři minuty na lavici hanby. Sudí s tresty nešetřili a právě v přesilovce rozveselil domácí fanoušky Dominik Lakatoš, který šikovně protečoval Koblížkovu střelu až za záda švédského gólmana – 1:0.

Liberecký útočník se ale konce utkání ve výstroji nedočkal. Na startu druhé tercie se totiž dostal do konfliktu s Davidssonem a musel s pětiminutovým trestem předčasně pod sprchy. K vidění byl skvělý juniorský hokej ze strany na stranu. Oba týmy se střídaly v aktivitě, ale na gólmany ne a ne vyzrát. Jak Daniel Vladař, který podruhé na turnaji dostal přednost před Janem Růžičkou, tak Adam Werner, přiváděli svými fantastickými zákroky soupeře k šílenství.