Po dvou výhrách nad rivaly z Calgary hokejisté Edmontonu narazili. V nedělním domácím představení totiž podlehli Buffalu vysoko 2:6, kapitán týmu Connor McDavid k předešlému zisku šesti bodů tentokrát další zápis nepřidal. V dalších duelech v prodloužení slavili výhru hokejisté Vancouveru a Islanders.

Kanadský supertalent Connor McDavid zůstává na čele kanadského bodování NHL i po nedělních zápasech. Další k dosavadním šesti zápisům (3+3) ovšem v domácím duelu s Buffalem nepřidal. Nad síly Edmontonu totiž byli Sabres, kteří si z arény Rogers Place odvezli dva body po triumfu 6:2.

Hlavní hvězdou utkání byl centr vítězů Ryan O’Reilly, jenž se blýskl ziskem čtyř bodů (2+2) a katapultoval se tak na průběžné 12. místo bodování. Edmonton se soupeřem stihl držet krok jen v zahajovací třetině, když na otevírací branky Kyla Okposa a O’Reillyho odpověděli Benoit Pouliot a Milan Lucic.